Sıkça Sorulan Sorular

Autocom, 1996 yılında Danimarka’da kurulan, 24 ülkede ikinci el araç ve filo yönetiminde lider konumunda bulunan Autorola Grup’un “Car Selling Service” iş modelinden yola çıkarak bireysel müşterilere hizmet sunacak şekilde tasarlanan, hızlı ve güvenli bir ortamda aracını en doğru ve en güncel fiyata satmak ya da ikinci el araç almak isteyenlerin platformudur. Türkiye’de Autorola Türkiye çatısı altında faaliyet göstermektedir.

Autocom tüketicilerin araç satın alma ve satma süreçlerini daha hızlı, kolay ve güvenli bir şekilde yaşamaları için tasarlanmıştır.

 

Tüketicilerin araçlarını yapay zekâ, makine öğrenmesi ve akıllı verinin birleşmesinden oluşan Indicata yazılımı sayesinde en doğru şekilde fiyatlayan Autocom; deneyimli kadrosu ile yapılan ekspertiz işleminden sonra, müşteri ile fiyatta mutabık kalınması durumunda, saatler içerisinde araç bedelini müşteri hesabına aktarıp, eş zamanlı olarak devir tescil işlemlerini gerçekleştirmektedir.

0 212 285 03 03 nolu telefon numarasını arayabilirsiniz.

 

Çağrı merkezi çalışma saatlerimiz:

 • Hafta içi: 08:30 – 22:00
 • Cumartesi: 10:00 – 16:00
 • Pazar: 10:00  18:00
 • Hafta içi: 08:30 – 20:00
 • Cumartesi: 10:00 – 16:00
 • Pazar: 10:00  18:00

Autocom’un tüm lokasyonlarına linkten ulaşabilirsiniz: 

https://autocom.com.tr/lokasyonlarimiz

İkinci el araç satın almak oldukça zahmetli ve stresli bir süreç. Autocom olarak en önemli önceliğimiz güvenli, hızlı ve kolay bir şekilde araç satın alabilmenizi sağlamak.

 

Aracın güvenilir ve şeffaf bir şekilde değerlendirilmesi, doğru fiyatlama, uçtan uca satış sürecinin kolayca tamamlanabilmesi gibi birçok avantajımızla hizmet veriyoruz. Lokasyonlarımızdaki deneyimli ekibimiz ve çağrı merkezimizle en iyi hizmeti verebilmek için çalışıyoruz.

Autocom stoğundaki araçlarımızı;

 • Autocom web sitesi üzerinden inceleyebilir
 • İlan üzerinde yer alan telefon numarasını arayarak bilgi alabilir
 • En yakın Autocom lokasyonuna gelerek beğendiğiniz aracı yerinde görebilirsiniz.
 

Autocom’un fiyatlandırma ürünü INDICATA; yapay zekâ, makine öğrenmesi ve büyük verinin birleşmesinden oluşan bir iş zekâsı setidir. Türkiye’de online günlük 450.000 adetten fazla ilan ROBOTLAR tarafından taranır. Taranan ve toplanan veriler çok aşamalı kalite ve veri temizleme sürecinden geçer. Her aracın stok günü sayılır ve aracın fiyat geçmişi kaydedilir. Her araç anlık olarak piyasada satılık olan benzer araç modelleri ile karşılaştırılır ve tamamen Türkiye piyasa koşullarına göre her gün takip edilip güncellenmektedir.

Autocom’dan araç satın almaya karar verdiğinizde ödeme seçeneğinizi belirledikten sonra satış işlemlerine başlayarak ilgili prosedürleri ilerletiyoruz, aynı gün içinde tüm işlemlerinizi tamamlayabilmek için var gücümüzle çalışıyoruz.

Hayalinizdeki araca sahip olabilmeniz için Autocom sizlere farklı ödeme seçenekleri sunuyor;

 • Nakit ödeme
 • Finansman ile ödeme
 • Takas ile ödeme

Lokasyonlarımızdaki tecrübeli danışmanlarımız, anlaşmalı kurumlarımızla birlikte size en uygun finansman seçeneğini bulmak ya da her türlü sorularınızı yanıtlamak için her zaman yanınızda oluyor. Ödemenizi Taşıt TakasBank üzerinden gerçekleştirebilirsiniz.

Satış işleminde alıcı tarafından karşılanmaktadır.

Noter satış işlemlerinizden sonra aracınızı ilgili Autocom lokasyonumuzdan teslim alabilirsiniz.

Aracınız Autocom satın alım kriterlerimize uyuyor ise takas yapmaktan memnuniyet duyarız. Takas etmek istediğiniz araç için ön fiyat teklifi alabilir, size en yakın Autocom lokasyonundan randevu alabilirsiniz. Yapılacak profesyonel ekspertiz sonrasında son fiyat teklifini uygun bulmanız halinde takas sürecine başlayabiliriz.

Test sürüşü imkânımız bulunmamaktadır.

Aracınızın satın alma sürecini başlatmak için ön ödeme talep ediyoruz. Ön ödeme 2 gün geçerli olup toplam bakiyenin 2 gün içerisinde ödenmesi gerekmektedir.

İkinci el motorlu taşıt ticareti yapan kuruluşlar, İkinci El Motorlu Kara Taşıtlarının Ticareti Hakkında Yönetmelik'e göre, 8 yaşını veya 160.000 kilometreyi doldurmamış otomobiller için 3 ay veya 5000 kilometre ile sınırlı olmak şartıyla garanti vermekle yükümlüdür. Bahsedilen bu garanti için tüketiciler herhangi bir bedel ödemezler. Ancak, kiralık araçlar, taksiler, servis araçları, polis, itfaiye gibi kamu dairelerince kullanılan araçlar, eğitim amaçlı kullanılan araçlar, LPG kullanan araçlar, herhangi bir yarış için kullanılan araçlar, modifiye yapılmış araçlar için bu garanti kapsam dışındadır. Autocom Garantisi, belirtilen bu durumların dışında kalan araçlar için geçerlidir.

Evet, plaka değişikliği talebinizi ödeme adımında seçebilirsiniz. Plaka değişikliğine ait bedel, alıcılar tarafından karşılanır ve satın alınan aracın bedeline eklenerek ödeme aşamasında toplam tutara yansıtılır. Plaka değişikliği yalnızca ikamet adresiniz ile aracın kayıtlı olduğu şehrin farklı olması durumunda yapılabilmektedir.

Autocom olarak en önemli önceliğimiz en doğru fiyatla, güvenli, hızlı ve kolay bir şekilde araç satış işleminizi tamamlayabilmenizi sağlamak.

 

Aracın güvenilir ve şeffaf bir şekilde değerlendirilmesi, doğru fiyatlama, uçtan uca satış sürecinin kolayca tamamlanabilmesi gibi birçok avantajımızla hizmet veriyoruz. Lokasyonlarımızdaki deneyimli ekibimiz ve çağrı merkezlerimizle en iyi hizmeti verebilmek için çalışıyoruz.

Autocom’a aracınızı satma sürecine web sitemiz üzerinden ön fiyat teklifi vermemiz için gerekli bilgileri doldurarak kolayca başlayabilirsiniz.

 

Ön fiyat teklifimiz sonrasında, uygun görmeniz halinde size en yakın Autocom lokasyonundan randevunuzu oluşturabilirsiniz. Ücretsiz ekspertiz randevunuzu tercih ettiğiniz lokasyonumuza gelerek, 1 saat süren detaylı ekspertiz işlemimiz sonrasında son fiyat teklifimizi beğenmeniz halinde satış işlemlerini hemen gerçekleştirebiliriz ve ödemenizi aynı gün alırsınız. Ödemeniz, güvenliği garanti edilen bir transfer yoluyla yapılır.

 

Araç satış sürecinizde size tecrübeli danışmanımız eşlik edecek ve tüm sorularınız, ihtiyaçlarınız için size yardımcı olmaktan mutluluk duyacaktır.

 

Web sitemiz üzerinden ön fiyat teklifi almak için tıklayınız: 

https://autocom.com.tr/araciniza-fiyat-alin

 

Dijital asistanımız UKA ile WhatsApp üzerinden ön fiyat almak için tıklayınız: 

bit.ly/3OAJTp6

 

*Şirketimiz tarafından belirlenen bazı araç alım kriterleri mevcuttur. Aracınız aşağıdaki kriterlerden herhangi birini içerir ise aracınızı değerlendirmeye alamayacağımızı üzülerek belirtmek isteriz.

 • 5.500.000TL ve üzeri değere sahip araçlar
 • Ağır hasar veya pert geçmişi olması
 • Airbag’in açılmış veya işlem görmüş olması
 • KM’sine müdahale edilmiş olması
 • Motor arıza veya herhangi bir uyarı ışığı yanması
 • Şasinin işlemli olması
 • Motorda yüksek oranda yağ kaçağı olması (Mekanik sorunlu araçlar)
 • Çalıntı, motor ya da şasi numarası farklı olması
 • Tramer kaydında sel-su hasarı olması
 • Borçlu veya banka rehinli olması
 • Daha önce ticari taksi olarak kullanılmış araçlar
 • İlk tescil tarihi 6 ay - 6.000 km geçmemiş araçlar
 • Son tescil tarihi 30 günü geçmemiş araçlar

Autocom’un fiyatlandırma ürünü INDICATA; yapay zekâ, makine öğrenmesi ve büyük verinin birleşmesinden oluşan bir iş zekâsı setidir. Türkiye’de online günlük 450.000 adetten fazla ilan ROBOTLAR tarafından taranır. Taranan ve toplanan veriler çok aşamalı kalite ve veri temizleme sürecinden geçer. Her aracın stok günü sayılır ve aracın fiyat geçmişi kaydedilir. Her araç anlık olarak piyasada satılık olan benzer araç modelleri ile karşılaştırılır ve tamamen Türkiye piyasa koşullarına göre her gün takip edilip güncellenmektedir.

Web sitemiz üzerinden ön fiyat teklifi alma adımlarını tamamladığınızda kolayca randevu oluşturabilirsiniz. Ön fiyat teklifi almak ve randevu oluşturmaya başlamak için tıklayınız: https://autocom.com.tr/araciniza-fiyat-alin

Autocom’un tüm lokasyonlarına linkten ulaşabilirsiniz: 

https://autocom.com.tr/lokasyonlarimiz

Geç kalırsanız randevunuz iptal olmuyor, eğer geç kalacağınız bilgisini bizlere iletirseniz randevunuzu tekrar planlayabiliriz.

Randevu almanızı önemle rica ederiz. Randevu almanız durumunda yoğunluktan dolayı beklemez ve daha hızlı ekspertiz yaptırarak aracınızın satış sürecini daha hızlı yürütebilirsiniz.

Ekspertiz randevunuza gelirken ruhsat, kimlik ve yedek anahtarınızı getirmenizi rica ederiz. Sağlıklı ekspertiz yapılabilmesi için aracınızın temiz olması da sürecimizi kolaylaştırmaktadır.

Ekspertiz işlemlerimiz tamamen ücretsizdir.

Autocom’un ekspertiz ve araç filo yönetimi çözüm sistemi olan Autorola Solutions; Otomotiv sektöründeki OEM’ler, Yetkili Satıcılar, Filo Kiralama ve Leasing Firmaları, Bankalar ve Sigorta Firmalarının 2.el operasyonlarını yönetmek ve takip etmek konusunda sektörde benzersiz çözümler sunmaktadır.

 

Ekspertiz uzmanlarımızı çalışırken görebilir, aracınızın ekspertiz uygulamasını izleyebilir ve ekspertiz süresince uzmanlarımıza sorularınızı sorabilirsiniz.

Kalite bizim için önemlidir ve satın aldığımız tüm arabalar kapsamlı bir şekilde incelenir. Detaylı bir ekspertiz sonrası (arabanın mekanik, elektrik, estetik ve yasal yönlerini kapsayan) son bir fiyat teklifi paylaşılır. Bu nedenle ekspertizi bir Autocom lokasyonunda yaptırmanız gerekmektedir.

Son fiyat teklifimizi kabul etmeniz halinde hemen aracınızın satış işlemine başlıyoruz. Noter işlemlerinin hızlıca tamamlanması için kimliğinize, aracınızın ruhsatına, yedek anahtarlarına ve banka hesap bilgilerinize ihtiyacımız olacak.

 

Aracın sahibi değilseniz, işlem yapılabilmesi için araç sahibinden adınıza verilmiş bir vekaletname bulunması gerekmektedir. Noter işlemleri ile eş zamanlı olarak paranızı banka hesabınıza anında yatırıyoruz.

 

TAKASBANK:

TAKASBANK’ın tecrübesi ve birikimiyle oluşturduğu Güvenli Ödeme Sistemi sayesinde,

 • Taşıt mülkiyet hakkı ve alım satım bedelinin el değiştirmesi sırasında alıcı ile satıcının karşılaştığı problemler, güven sorunu, nakit taşıma riski ortadan kaldırılarak,
 • Taşıt mülkiyeti ile satış bedeli olan nakdin eş anlı olarak el değiştirilmesi,
 • Tarafların güven probleminin bertaraf edilmesi,
 • Düşük maliyetle hızlı transfer kolaylığı sağlanmıştır.

 

Taraflar açısından çağdaş, güvenli ve teknolojik bir altyapı ile zaman, işgücü ve maliyet avantajı yaratılması için tasarlanan bu hizmet Türkiye Noterler Birliği ve Takas bank iş birliği ile verilmektedir.

 

Taşıt takas ile ilgili detaylı bilgi almak için Taşıt Takas adresini ziyaret edebilirsiniz. Taşıt Takas işleyiş kuralları hakkında bilgi almak için tıklayınız.

Masraflarınız Autocom tarafından karşılanmaktadır.

img