Açık Rıza Metni

KİŞİSEL VERİLERİN YURT DIŞI AKTARIMI HAKKINDA

“Eski Büyükdere Caddesi Giz 2000 Plaza No:7 Kat:7 Maslak, Sarıyer/İstanbul” adresinde yer alan Autorola Motorlu Araçlar Açık Arttırma Ticareti Anonim Şirketi (“Autorola Türkiye”) ve Skibhusvej 52A, DK-5000 Odense C, Danimarka adresinde yer alan Autorola A/S (“Autorola Global”) olarak kişisel verilerinizi yurt dışına aktardığımız durumlara ilişkin rızanızı alabilmek amacıyla bu Açık Rıza Metni’ni hazırladık.

Bu metin, ekli “Kişisel Verilerinizin Korunması Hakkında Aydınlatma Metni” (“Aydınlatma Metni”) çerçevesinde hazırlanmıştır. Bu sebeple Aydınlatma Metni’ni okumadan bu metni onaylamamanız konusunda sizi uyarmak isteriz.

 

AKTARIM İLE İLGİLİ BİLGİLENDİRME

Aydınlatma Metni’nde belirtildiği üzere kullanıcılar tarafından fiyat teklifi verilmesinin talep edilmesi durumunda ön fiyat teklif bildirimi için kullandığımız e-posta hizmeti sağlayıcımız Google, kullanıcı tercih ederse ekspertiz randevusu aşamasına gelindiğinde ise birlikte çalıştığımız randevu oluşturma hizmeti sağlayıcımız Simplybook.me ve otomatik doğrulama mesajı hizmetinden yararlandığımız Twilio yurt dışı merkezlidir ve sunucuları yurt dışında yer almaktadır.

Online chat sırasında verdiğiniz veriler sizden talep ettiğimiz ve sizinle iletişim sağladığımız WhatsApp hattının ve canlı chat hattının üzerinde çalıştığı online chat programı ve Mindbehind firmasının uygulaması olan Mindbehind Live sunucularının yurt dışında bulunması kapsamında yurt dışına aktarılmaktadır.

Aydınlatma Metni’nde belirtildiği üzere kişisel verileriniz iş faaliyetlerinin yürütülmesi ve yetkili kişi, kurum ve kuruluşlara bilgi verilmesi amaçlarıyla, sunucuları yurtdışında bulunan iş ortaklarımız ile paylaşılabilecek ve bu kapsamda yurt dışına aktarılabilecektir.

Her ne kadar Kişisel Verilerin Korunması Kanunu, yurt dışı aktarımların yeterli koruma bulunan ülkelere açık rıza olmaksızın aktarılabileceğini belirtse de söz konusu ülkeler henüz Kişisel Verileri Koruma Kurulu tarafından belirlenmediğinden Autorola Türkiye ve Autorola Global olarak birlikte çalıştığımız tedarikçilerimizin sunucularının yer aldığı ülkelere yaptığımız aktarımlar için rızanıza ihtiyaç duymaktayız.

Yeterli koruma bulunan ülkelerin ilan edilmesini takiben açık rıza olmaksızın kişisel verilerinizi yurt dışına aktarabilmemiz mümkün olursa bu konuda sizi ayrıca bilgilendireceğiz.

 

AÇIK RIZANIZ VE SONUÇLARI

Yukarıda belirtilen hizmet sağlayıcılarımız, ilgili hizmetlerin hızlı, güvenli ve etkili bir şekilde sağlanması için bize yardımcı olmaktadır. Bu hizmet sağlayıcılardan yararlanma amacımız ise size verdiğimiz hizmetin kalitesini arttırmaktır.

Rıza vermemeniz veya rızanızı geri çekmeniz halinde Autocom hizmetinden yararlanmaya devam edebilmenize rağmen sadece söz konusu yurt dışı merkezli hizmet sağlayıcılarımızın hizmetlerinin sağladığı otomatik randevu oluşturma ve hızlı doğrulama gibi faydalardan yararlanamayacaksınız. Yine de Autorola Türkiye veya Autorola Global olarak sizi Autocom hizmetlerinden mümkün olduğunca yararlandırmaya çalışacağız.

Bu açık rıza metni altında bulunan bilgileri, rıza vermemem veya rızamı geri çekmem halinde ortaya çıkacak sonuçları okudum ve anladım.

img