Sıkça Sorulan Sorular

Aracımı satarken neden Autocom platformunu seçmeliyim?

Autocom platformunu tercih etmenizin birçok avantajı bulunmakta. Autocom; Online Yeniden Pazarlama ve Otomotiv IT çözümlerinde dünya lideri olan AUTOROLA Group’un bir markasıdır. Platformunu kullandığınızda hiçbir satış taahhüdünüz olmadan aracınız için en doğru fiyatlamaya ücretsiz erişebilirsiniz.

Autocom platformuna neden güvenmeliyim?

1996 yılında Danimarka’da kurulmuş olan Autocom, 24 ülkede faaliyet gösteren AUTOROLA Grubunun bir markasıdır. Platformumuz aracınız için en cazip teklifi sunmak için değil, en güncel ve doğru fiyatlandırmayı yapmak üzere programlanmıştır.

Aracım için ücretsiz fiyatlandırmaya nasıl ulaşabilirim?

Aracımı fiyatla formumuzu doldurarak hemen başlayabilirsiniz. Dakikalar içerisinde araç fiyatlandırmanız karşınızda.

Fiyatlandırma algoritmanıza nasıl güvenebilirim?

Autocom fiyatlandırma ürünü INDICATA; yapay zeka, makine öğrenmesi ve büyük verinin birleşmesinden oluşan bir iş zekası setidir. Türkiye’de online günlük 450.000 adetten fazla ilan ROBOTLAR tarafından taranır. Taranan ve toplanan veriler çok aşamalı kalite ve veri temizleme sürecinden geçer. Her aracın stok günü sayılır ve aracın fiyat geçmişi kaydedilir. Her araç anlık olarak piyasada satılık olan benzer araç modelleri ile karşılaştırılır ve tamamen Türkiye piyasa koşullarına göre her gün takip edilip güncellenmektedir.

Neden ücretsiz ekspertiz hizmeti veriyorsunuz?

Çünkü aracınızı gerçek değerinde satabilmeniz için doğru ekspertizin en önemli adım olduğunu düşünüyoruz.

Eksperlerinize nasıl güvenebilirim?

Autocom’un ekspertiz ve araç filo yönetimi çözüm sistemi olan AUTOROLA SOLUTIONS; Otomotiv sektöründeki OEM’ler, Yetkili Satıcılar, Filo Kiralama ve Leasing Firmaları, Bankalar ve Sigorta Firmaları’nın 2.el operasyonlarını yönetmek ve takip etmek konusunda sektörde benzersiz çözümler sunmaktadır. Ekspertiz hizmetimiz size özel olarak ayrılmış zaman diliminde özenle ve en hızlı bir şekilde gerçekleştirilir.

Hangi durumlarda aracıma son fiyat teklifini alamayabilirim?

Aşağıda belirtilen durumların herhangi birinin tespitinde ekspertiz durdurulup son fiyat teklifi sunulmayabilir.

 • Mekanik sorunlu araçlar (Şanzıman ve motor problemleri, gözle görülür aşırı yağ kaçakları)
 • Kondisyon olarak aşırı yıpranmış araçlar (Gözle görülür büyük hasarlar ve kaportada bulunan paslı parçalar vb. ya da araç içerisindeki büyük yıpranmalar),
 • Km. bilgisi düşürülmüş araçlar,
 • Taksi çıkması araçlar,
 • Hava yastıkları açılmış araçlar,
 • Tavanı değişmiş veya boyalı araçlar,
 • Ağır hasar kayıtlı veya pert araçlar,
 • Tramer kaydında sel/su hasarı bulunan araçlar,
 • Motor değişimi yapılmış araçlar,
 • LPG olan araçlar (Ruhsata işlenmemişse),
 • Aracın çalıntı, motor ya da şasi numarasının trafik kayıtlarından farklı olması durumunda,
 • “Change” veya benzeri nitelikte bir araç olması durumunda,
 • Aracın herhangi bir aksamında, çalıntı başka bir ürünün/ürünlerin aksam ve parçalarının kullanılmış olması durumunda,
 • Herhangi bir nedenle aracın kamu kurumları ve/veya yargı organları tarafından müsadere altına alınması, adli tıp veya emniyet kriminal laboratuvarları veya benzeri kuruluşlarda incelenmek üzere el konulması, teklifin verilmesinden ruhsatın devredileceği tarihe kadar geçecek süre içinde Müşteri veya ruhsat sahibinin herhangi bir borcu/eylemi nedeniyle ihtiyati tedbir, ihtiyati haciz veya haciz uygulanması, zapt edilmesi durumunda,
 • Aracın şase bilgilerinde oynama, araç üzerindeki şasi bilgilerinde değişiklik, ruhsat bilgisi, şasi uyuşmazlığı gibi beyan edilmeyen bir sorunun ortaya çıkması durumunda.
 • Ayrıca araç ruhsat sahibinin, aracı en az 30 gün önce satın almış olması ve araç muayenesinin en az 15 gün geçerli olması şartları aranır.
 • Yedek anahtar ve kullanım kılavuzunun olmaması (Aracı almamıza engel değildir ancak eğer yedek anahtar yoksa fiyat revize edilecektir)
Aracımı ne kadar sürede satabilirim?

Ekspertiz noktalarımızdaki uzmanlarımızda araç fiyatlandırmanızda mutabık kaldıktan sonra beklemenize gerek yok. Aracınızı hemen nakit olarak satın alırız.

Araç satışının tamamlanması neye bağlıdır?

Eksper noktamızda uzmanlarımız ile araç fiyatında mutabık kalmanız yeterlidir. Ayrıca araç satışına engel oluşturacak; ödenmemiş trafik cezası, ödenmemiş MTV borcu, araç üzerine rehin/haciz sorgulamalarını da yapmanız noter işlemlerinin aksamaması adına önemlidir.

Web sitenizden aldığım fiyat ile eksperin verdiği fiyat farklı mı?

Web sitemizden alacağınız fiyat, aracınız gözle görülmeden ve eksperlerimiz tarafından incelenmeden tarafınıza iletilen ön fiyattır. Ücretsiz ekspertiz aşamasında, aracınızın kontrolleri gerçekleştirilerek, aracınızın durumuna bağlı olarak sunulacak nihai fiyatı farklılık gösterebilir. Aracınızın en son kilometresi ve özellikleri; yedek anahtarının olup olmaması, kaporta, boya-değişen ve TRAMER bilgileri, pazardaki arz-talep dengesinin yapay zeka, makine öğrenmesi ve akıllı veri yardımı ile dinamik olarak değerlendirilmesiyle en doğru fiyat teklifi verilir.

Aracınızın fiyatını anında öğrenin, hemen satın!

Autocomda sürprizlere yer yok. 3 basit adımda anında aracınızın fiyatını öğrenin, ekspertiz randevunuzu alın, ekspertiz sonucunda notere devrini gerçekleştirin, bedelini hemen alın, güvenle, hızla..