Sıkça Sorulan Sorular

Aracımı satarken neden Autocom platformunu seçmeliyim?

Autocom platformunu tercih etmenizin birçok avantajı bulunmakta. Autocom; Online Yeniden Pazarlama ve Otomotiv IT çözümlerinde dünya lideri olan AUTOROLA Group’un bir markasıdır. Platformunu kullandığınızda hiçbir satış taahhüdünüz olmadan aracınız için en doğru fiyatlamaya ücretsiz erişebilirsiniz.

Autocom platformuna neden güvenmeliyim?

1996 yılında Danimarka’da kurulmuş olan Autocom, 24 ülkede faaliyet gösteren AUTOROLA Grubunun bir markasıdır. Platformumuz aracınız için en cazip teklifi sunmak için değil, en güncel ve doğru fiyatlandırmayı yapmak üzere programlanmıştır.

Aracım için ücretsiz fiyatlandırmaya nasıl ulaşabilirim?

Aracımı fiyatla formumuzu doldurarak hemen başlayabilirsiniz. Dakikalar içerisinde araç fiyatlandırmanız karşınızda.

Fiyatlandırma algoritmanıza nasıl güvenebilirim?

Autocom fiyatlandırma ürünü INDICATA; yapay zeka, makine öğrenmesi ve büyük verinin birleşmesinden oluşan bir iş zekası setidir. Türkiye’de online günlük 450.000 adetten fazla ilan ROBOTLAR tarafından taranır. Taranan ve toplanan veriler çok aşamalı kalite ve veri temizleme sürecinden geçer. Her aracın stok günü sayılır ve aracın fiyat geçmişi kaydedilir. Her araç anlık olarak piyasada satılık olan benzer araç modelleri ile karşılaştırılır ve tamamen Türkiye piyasa koşullarına göre her gün takip edilip güncellenmektedir.

Ekspertiz öncesi ön fiyat nasıl belirleniyor?

EKSPERTİZ ÖNCESİ SUNULAN ÖN FİYAT;  Anlık piyasa koşullarına ve aracınızın satış hızına göre belirlenir. Dinamik bir fiyattır ve randevuya geldiğiniz günkü piyasa koşullarına göre değişim gösterebilir.

Son teklif fiyatı (ekspertiz sonrasında) nasıl belirleniyor?

SON TEKLİF FİYATI; aracın ekspertiz günündeki piyasa koşularına ve satış hızına ek olarak; benzer araçlardan farklı ya da eksik olan aksesuar ve donanımlara göre, yedek anahtarın teslim edilmesine, ekspertiz kilometresine, işlem görmüş, boyanmış ve değişmiş parça sayısına, TRAMER kayıtlarına, aracın motor, şanzıman ve mekanik kondisyonuna, lastik, iç donanım ve koltukların aşınma durumlarına, son servis kilometresine, muayeneye kalan gün sayısına, yetkili servis kayıtlarına göre değerlendirilerek sunulur.

Son teklif fiyatınız kaç gün geçerlidir?

Son teklif fiyatımız 2 gün geçerlidir. (Son teklif fiyatımızı 2 gün içinde uygun bulmanız halinde, aracınızı satın alabilmemiz için kontrol ekspertizine getirmeniz gereklidir.)

 

Neden ücretsiz ekspertiz hizmeti veriyorsunuz?

Çünkü aracınızı gerçek değerinde satabilmeniz için doğru ekspertizin en önemli adım olduğunu düşünüyoruz.

Eksperlerinize nasıl güvenebilirim?

Autocom’un ekspertiz ve araç filo yönetimi çözüm sistemi olan AUTOROLA SOLUTIONS; Otomotiv sektöründeki OEM’ler, Yetkili Satıcılar, Filo Kiralama ve Leasing Firmaları, Bankalar ve Sigorta Firmaları’nın 2.el operasyonlarını yönetmek ve takip etmek konusunda sektörde benzersiz çözümler sunmaktadır. Ekspertiz hizmetimiz size özel olarak ayrılmış zaman diliminde özenle ve en hızlı bir şekilde gerçekleştirilir.

Hangi durumlarda aracıma son fiyat teklifini alamayabilirim?

Aşağıda belirtilen durumların herhangi birinin tespitinde ekspertiz durdurulup son fiyat teklifi sunulmayabilir.

 • Tramer kaydında sel/su hasarı bulunan araçları, tam zayi (çalındı – bulundu) olan araçları, ağır hasar kaydı olan araçları,
 • Hava yastıkları açılmış araçları,
 • Şasi veya motor bilgilerinde oynama, araç üzerindeki şasi/motor bilgilerinde değişiklik, ruhsat bilgisi – şasi/motor uyuşmazlığı, gibi beyan edilmeyen bir sorunu olan araçları.
 • Teklifin verilmesinden ruhsatın devredileceği tarihe kadar geçecek süre içinde Müşteri veya ruhsat sahibinin herhangi bir borcu/eylemi nedeniyle ihtiyati tedbir, ihtiyati haciz veya haciz uygulanan araçları,
 • 30 günden daha kısa süre önce satın alınmış araçları,
 • Muayene süresi geçmiş araçları,
 • Mekanik sorunlu araçları (Şanzıman ve motor problemleri ve/veya gözle görülür aşırı yağ kaçakları olan araçları),
 • Kondisyon olarak aşırı yıpranmış araçları (Gözle görülür büyük hasarlar ve kaportada bulunan paslı parçalar vb. ya da araç içerisindeki büyük yıpranmaları olan araçlar),
 • Kilometre bilgisi düşürülmüş araçları,
 • Ağır hasar kayıtlı veya pert araçları,
 • Ruhsatına işlenmemiş LPG’li araçları,
 • Çalıntı veya, motor ya da şasi numarası trafik kayıtlarından farklı olan araçları,
 • “Change” veya benzeri nitelikteki araçları,
 • Türkiye Cumhuriyeti’nden bayi çıkışlı olmayan (“grey market” olarak tabir edilen) araçları,
 • Herhangi bir aksamında, çalıntı başka bir aracın/araçların aksam ve/veya parçaları kullanılmış olan araçları,
 • Herhangi bir nedenle kamu kurumları ve/veya yargı organları tarafından müsadere altına alınmış, adli tıp veya emniyet kriminal laboratuvarları veya benzeri kuruluşlarda incelenmek üzere el konulmuş araçları,
 • Motor değişimi yapılmış araçları,
 • Taksi çıkması araçları
Aracımı ne kadar sürede satabilirim?

Ekspertiz noktalarımızdaki uzmanlarımızda araç fiyatlandırmanızda mutabık kaldıktan sonra beklemenize gerek yok. Aracınızı hemen nakit olarak satın alırız.

Araç satışının tamamlanması neye bağlıdır?

Eksper noktamızda uzmanlarımız ile araç fiyatında mutabık kalmanız yeterlidir. Ayrıca araç satışına engel oluşturacak; ödenmemiş trafik cezası, ödenmemiş MTV borcu, araç üzerine rehin/haciz sorgulamalarını da yapmanız noter işlemlerinin aksamaması adına önemlidir.

Web sitenizden aldığım fiyat ile eksperin verdiği fiyat farklı mı?

Web sitemizden alacağınız fiyat, aracınız gözle görülmeden ve eksperlerimiz tarafından incelenmeden tarafınıza iletilen ön fiyattır. Ücretsiz ekspertiz aşamasında, aracınızın kontrolleri gerçekleştirilerek, aracınızın durumuna bağlı olarak sunulacak nihai fiyatı farklılık gösterebilir. Aracınızın en son kilometresi ve özellikleri; yedek anahtarının olup olmaması, kaporta, boya-değişen ve TRAMER bilgileri, pazardaki arz-talep dengesinin yapay zeka, makine öğrenmesi ve akıllı veri yardımı ile dinamik olarak değerlendirilmesiyle en doğru fiyat teklifi verilir.

Güvenli ödeme | Taşıt Takas Nedir?

Ülkemizin en önemli finansal altyapı kuruluşlarından biri olan TAKASBANK’ın  tecrübesi ve birikimiyle oluşturduğu Güvenli Ödeme Sistemi sayesinde,

 • Taşıt mülkiyet hakkı ve alım satım bedelinin el değiştirmesi sırasında alıcı ile satıcının karşılaştığı problemler, güven sorunu, nakit taşıma riski ortadan kaldırılarak,
 • Taşıt mülkiyeti ile satış bedeli olan nakdin eş anlı olarak el değiştirilmesi,
 • Tarafların güven probleminin bertaraf edilmesi,
 • Düşük maliyetle hızlı transfer kolaylığı sağlanmıştır.

Taraflar açısından çağdaş, güvenli ve teknolojik bir altyapı ile zaman, işgücü ve maliyet avantajı yaratılması için tasarlanan bu hizmet
Türkiye Noterler Birliği ve Takasbank işbirliği ile verilmektedir.

Taşıt takas tanıtım videosunu izlemek için buraya tıklayabilirsiniz,

Taşıt takas ile ilgili detaylı bilgi almak için https://tasittakas.com.tr adresini ziyaret edebilirsiniz,

Taşıt Takas işleyiş kuralları hakkında bilgi almak için https://www.tasittakas.com.tr/src/isleyiskurallari.html adresini ziyaret edebilirsiniz,

Aracınızın fiyatını anında öğrenin, hemen satın!

Aracınızın fiyatını anında öğrenin, hemen satın! AUTOCOM’da sürprizlere yer yok. 3 kolay adım ile anında aracınızın gerçek fiyatını öğrenin, ekspertiz randevunuzu alın, ekspertiz sonucunda noterde devrini gerçekleştirin, bedelini hemen alın. AUTOCOM, aracınızı anında nakite dönüştüren platform.